miniatura   Wczoraj, 11 listopada 2020r. obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia i sytuację w kraju po raz pierwszy uczyniliśmy to w sposób symboliczny.
Samorząd Gminy uczcił ten dzień z zachowaniem wszelkich obostrzeń. Po mszy w intencji Ojczyzny w Kościele Przemienienia Pańskiego - Delegacja Władz Gminy Firlej (Wójt Gminy - Dawid Tarnowski, Przewodniczący RG Firlej - Radosław Janczara) bez przemarszu i zgromadzeń udała się pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w parku w Firleju.

Następnie odwiedzili wszystkie miejsca pamięci i historii na terenie naszej gminy. W każdym z tych miejsc, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Ku pamięci wszystkich poległych, walczących za naszą ojczyznę, zmówiona została wspólna modlitwa.

Dziękujemy za to, że mimo wszystko byli Państwo, obecni tego dnia Razem z nami.

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”
„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości.”

J.Piłsudski

{gallery}11sty2020{/gallery}