Gmina na 6   W dniu 24 maja 2018 roku odbyła się uroczysta gala organizowana przez redakcję Kuriera Lubelskiego.

miniatura   5 lipca 2005 roku na zamku Królewskim w Warszawie odbyło się spotkanie Złotej Setki Samorządów. Wśród wyróżnionych znalazła się również Gmina Firlej.

miniatura   Tygodnik "Wprost", Nr 1235 (13 sierpnia 2006) opublikował ranking jezior w Polsce.
Ranking powstał na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz źródeł własnych „Wprost”. Brano pod uwagę: wielkość jeziora, klasę czystości wody, obecność sinic, rodzaj dna, plaże i ich dostępność, bliskość lasów, gór, miasta, liczbę atrakcji turystycznych w okolicy, ośrodków wypoczynkowych, wypożyczalni i dostępnego w nich sprzętu sportowego, liczbę imprez cyklicznych organizowanych w okolicy oraz ich częstotliwość. Jezioro Firlej sklasyfikowane zostało na 22 miejscu w Polsce i na pierwszym w województwie lubelskiem.
miniatura   Pomysłodawcą i organizatorem Rankingu był Związek Gmin Lubelszczyzny. Nad bezstronnością oceny czuwała Kapituła na czele z jej Przewodniczącym prof. Stanisławem Michałowskim. W jej skład weszli również m.in. Wojewoda Lubelski Wojciech Żukowski, Lubelski Kurator Oświaty – Lech Sprawka, a także przedstawiciele mediów: Dziennika Wschodniego, Radia Lublin i Oddziału Lubelskiego TVP3. Uroczysta ogłoszenie wyników odbyło się w grudniu 2006 roku.