miniatura   Urząd Gminy Firlej informuje, że w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem ASF Zarząd Województwa Lubelskiego zorganizował konkurs dla mieszkańców województwa lubelskiego, polegający na znalezieniu martwego dzika (innego niż dzik zabity w wypadku komunikacyjnym) i zgłoszeniu tego faktu do inspekcji weterynaryjnej oraz do właściwego urzędu gminy. Nagrodą dla znalazcy jest 200 zł netto, które zostaną przekazane na jego konto przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Regulamin akcji, pełna dokumentacja i formularze potrzebne do odebrania nagrody dostępne są w poniższych linkach oraz w Urzędzie Gminy Firlej, pok. 36, kontakt pod nr telefonu 81 857 50 41 wew. 27.
Dla potrzeb organizowanego konkursu na zgłoszenie znalezionego martwego dzika Główny Inspektorat Weterynarii opracował „Wytyczne dotyczące postępowania w przypadku znalezienia padłego dzika”. Apelujemy o ich przestrzeganie oraz rozpowszechnienie.

pdf iconPobierz Regulamin konkursu
   
pdf iconPobierz Wniosek
   
pdf iconPobierz Oświadczenie
   
pdf iconPobierz Wytyczne dotyczące postępowania z w przypadku znalezienia padłego dzika