miniatura
  W dniach 21 i 22 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkołach z terenu Gminy Firlej.

21 czerwca swoją edukację ukończyli absolwenci klas III gimnazjum w Firleju i Woli Skromowskiej, którzy po raz ostatni słyszeli szkolny dzwonek w macierzystych szkołach, a w dniu 22 czerwca rok szkolny zakończyli: przedszkolaki z przedszkola Casper z Firleja i Woli Skromowskiej oraz uczniowie szkół podstawowych w Firleju, Nowym Antoninie, Przypisówce i Woli Skromowskiej. W tych ważnych dla całej społeczności szkolnej i lokalnej uroczystościach brali udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Firlej - Sławomir Cieszko, a także Zastępca Wójta Gminy - Dariusz Firczuk, Sekretarz - Leszek Banaszewski, Dyrektor SZASz - Bogumiła Bodziacka oraz ks. Kanonik Antoni Buczyński.
      W tym szczególnym dniu, Wójt Gminy Firlej - Sławomir Cieszko podziękował dyrektorom placówek, wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za ogromny wkład pracy włożony w edukację młodego pokolenia oraz zapewnienie właściwych warunków nauki i pracy. Zwracając się do uczniów pan Wójt docenił wysiłki włożone w zdobywanie wiedzy, a następnie podziękował rodzicom za pomoc w realizacji statutowych zadań szkoły. Na zakończenie życzył wszystkim pogodnych i udanych wakacji.
      Zakończenie roku szkolnego dla jednych uczniów jest początkiem nowej drogi edukacyjnej w innych palcówkach, dla drugich zaś kontynuacją nauki na wyższym poziomie edukacji. Życzymy wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym 2018/19.