20180525 095318   W Szkole Podstawowej w Woli Skromowskiej w dniu 25.05.2018 r. zorganizowano akcję „100 Drzew na 100 -lecie Odzyskania Niepodległości Polski”.

Cenna i przydatna inicjatywa sadzenia drzew, mająca w tym roku szczególne znaczenie, odbyła się dzięki współpracy szkoły z Nadleśnictwem Radzyń Podlaski i połączona została z festynem oraz ciekawą częścią artystyczną z okazji Dnia Ziemi w wykonaniu uczniów. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice, zaproszeni goście, a wśród nich –Zastępca Wójta Gminy Firlej Pan Dariusz Firczuk, Dyrektor SZASz Pani Bogumiła Bodziacka, Dyrektor Przedszkola „Casper” Pani Kamila Skrzypczyńska oraz misjonarz boliwijski ks. Jarosław Dziedzic. Gospodarz imprezy Pan Paweł Dobek dokonał pierwszego nasadzenia a każdy z uczestników spotkania miał możliwość posadzenia własnego drzewka. W przyszłości rośliny będą tworzyć szpaler od strony zachodnio-północnej. Akcji towarzyszyła przepiękna pogoda, mnóstwo pozytywnej energii i dobrej zabawy. Działania na rzecz środowiska naturalnego to doskonały przykład troski o wspólne dobro.