DSCN0073   Dnia 29.05.2018 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju nastąpiło podsumowanie konkursu czytelniczego pod patronatem Wójta Gminy Firlej. Jego celem była popularyzacja czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie jak najszerszego grona czytelników dobrą lekturą, oraz zachęcenie do odwiedzania biblioteki.

Konkurs trwał od 15 października 2017 do 15 maja 2018 roku, a mogli brać w nim udział wszyscy czytelnicy zarejestrowani w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju, oraz w Filiach w Sobolewie i w Woli Skromowskiej.
    W podsumowaniu oprócz zaproszonych laureatów wzięli udział : Z-ca Wójta Gminy Firlej P. Dariusz Firczuk, P. Halina Bystrzycka – Dyrektor z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przypisówce, P. Bożena Cybul – Dyrektor z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Antoninie, oraz delegowani przez pozostałych dyrektorów szkół nauczyciele.
Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane w 4 kategoriach:
Kat. I – dzieci do 6 roku życia
    I miejsce zajął Fabian Dudek z Przedszkola Casper w Firleju, który przeczytał 107 książek.
        Patrycja Błaszczyk - Przedszkole Casper
        Amelia Szczepaniak – Przedszkole Casper
        Borys Gdula – Przedszkole Casper
        Bartek Grądek – Przedszkole Casper
Kat. II –klasy I – III
   I miejsce zajęła Natalia Rzezak z Zespołu Szkół w Firleju, która przeczytała 129 książek.
       Anna Zastawna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Antoninie
       Wiktoria Włodek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przypisówce
       Maję Piela z Zespołu Szkół w Firleju
Kat. III – kl. IV – VI, oraz II i III gimnazjum
   I miejsce zajął Jakub Skubisz z Zespołu Szkół w Firleju, który przeczytał 65 książek.
       Piotr Janczara ze Szkoły Podstawowej w Woli Skromowskiej
       Jakub Pałys ze Szkoły Podstawowej w Woli Skromowskiej
       Dominika Jaszcz ze Szkoły Podstawowej w Woli Skromowskiej
Kat IV - młodzież ponadgimnazjalna i osoby dorosłe
   I miejsce zajęła P. Anna Jezior, która przeczytała 270 książek.
       P. Dorota Dąbrowska
       P. Renata |Kaznowska
       P. Izabela Szymczak
       P. Julia Janek
       P. Alicja Kępa
W podsumowaniu konkursu brały również udział 2 grupy dzieci z Przedszkola Casper w Firleju. Dzięki wprowadzeniu od października cotygodniowych wizyt w przedszkolu dzieci miały możliwość wypożyczania książek i czytania ich z bliskimi w domu. Wszystkie dzieci dostały dyplomy i książki w „Nagrodę za zaprzyjaźnienie się z książką i odkrycie radości jaką daje czytanie”.
Bardzo cieszy świadomość rodziców, którzy zdają sobie sprawę jak ważne jest dla rozwoju dziecka czytanie książek.
Wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy, książki i drobne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Firlej Pana Sławomira Cieszko. Nagrody i dyplomy wręczali: Z-ca Wójta Gminy Firlej Pan Dariusz Firczuk oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju Pani Beata Moczarska.