miniatura   Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 przypadła 4 września. Po minach wielu uczniów widać było, że nie tak łatwo im pożegnać plaże tonące w słońcu, górskie ścieżki wśród zielonych lasów, szalone przygody czy wakacyjnych przyjaciół. Jednak dobre, miłe i ciekawe rzeczy mogą się wszystkim przydarzyć również w szkole.

Inaugurację nowego roku szkolnego zaszczycili swą obecnością Wójt gminy Firlej, pan Sławomir Cieszko, zastępca Wójta pan Dariusz Firczuk oraz pani Bogumiła Bodziacka, dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Firleju. Najmłodszym uczestnikom uroczystości towarzyszyli rodzice. Zwracając się do zebranych w hali gimnastycznej uczniów pan Sławomir Cieszko wyraził nadzieję, że ten rok będzie dla nich owocny, przyniesie wiele sukcesów zarówno w nauce jak i sporcie. Życzył, aby wszyscy mogli rozwijać swoje pasje i byli uparci w dążeniu do celu.
   Zgromadzeni uczcili również pamięć poległych podczas II wojny światowej, wyrazili swój hołd tym, których śmierć i przelana krew sprawiły, że dziś możemy się cieszyć wolnością.
W czasie uroczystości zebrani mogli podziwiać występ dwóch utalentowanych dziewcząt – Dżesiki Cebery z klasy IVa oraz Wiktorii Kobyłki z klasy Va. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.