miniatura   W dniu 3 września 2017 roku w Sobolewie odbyło się poświęcenie budynku Filii Bibliotecznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju.

Jest to placówka funkcjonalna, nowoczesna, pełniąca wiele funkcji społecznych, dostosowana do możliwości korzystania osób niepełnosprawnych ruchowo.
   Uroczystą mszę świętą odprawił i poświęcenia budynku biblioteki dokonał ks. proboszcz Parafii Rudno Wiesław Nowicki.
   Na uroczystość przybyły zaproszone władze Samorządowe Gminy Firlej z Wójtem Gminy Panem Sławomirem Cieszko i Przewodniczącym Rady Gminy Panem Adamem Tobołą na czele oraz radni, sołtysi, licznie zgromadzeni mieszkańcy miejscowości Sobolew i Sobolew Kolonia, jak również pracownicy biblioteki.
   Ww. placówka oprócz realizowania zadań bibliotecznych jest również miejscem spotkań mieszkańców, organizacji zajęć dla młodzieży i seniorów, bazą do działania istniejących organizacji pozarządowych oraz miejsce tworzenia nowych lokalnych inicjatyw.
   Uroczystość przygotowana przez mieszkańców była okazją do rozmów, wymiany poglądów i snucia planów ma przyszłość. Mamy nadzieję, że wszystkie zamierzenia uda się doprowadzić do pozytywnego zakończenia.