pow warszawskie

1 sierpnia 1944 roku o 1700 nastała godzina „W”. W Warszawie wybuchło Powstanie
w którym oddziały zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego reprezentowane przez Armię Krajową chwyciły za broń chcąc wyzwolić stolicę i w konsekwencji cały kraj z rąk okupanta niemieckiego.

W tym szczególnym i symbolicznym dla każdego Polaka dniu Wójt Gminy Firlej - Sławomir Cieszko i Przewodniczący Rady Gminy - Adam Toboła w imieniu władz samorządowych i mieszkańców naszej Gminy składa hołd bohaterom i ofiarom tego patriotycznego zrywu.

Symbolem naszej pamięci będą kwiaty złożone pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w parku i Tablicą poświęconą Armii Krajowej umieszczonej na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju dzisiaj o godz. 13:00 oraz jednominutowy sygnał dźwiękowy syren strażackich włączony o godzinie 17:00.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem i tablicą