miniatura   „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” - to zaledwie kilka tytułów spośród wielu kolęd, które można było usłyszeć w dniu 14 stycznia, podczas Noworocznego Koncertu w wykonaniu Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubartowa pod batutą kapelmistrza pana Andrzeja Zaręby.

To szczególne w swojej wymowie wydarzenie odbyło się po raz kolejny z inicjatywy Wójta Gminy Firlej Pana Sławomira Cieszko. Koncert obfitował w wiele pięknych, muzycznych wykonań tradycyjnych kolęd i pastorałek, jak również w interesujące wykonania popularnych melodii opertkowych i filmowych.
Wszyscy widzowie współtworzyli szczególną atmosferę noworocznego spotkania poprzez wspólne - wraz z solistkami orkiestry - śpiewanie kolęd i pastorałek.
Na koncert oprócz wielu wspaniałych mieszkańców naszej gminy przybyli również: Wójt Gminy Firlej Pan Sławomir Cieszko, Proboszcz naszej firlejowskiej parafii ks. kanonik Antoni Buczyński wraz z ks. wikariuszem Pawłem Ciosmak oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Toboła.
Organizatorzy składają podziękowania na ręce dyrekcji, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół i Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Firleju za pomoc
w organizacji tego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie na tak wyjątkowym spotkaniu noworocznym - serdecznie już dzisiaj zapraszamy.