miniatura   Dnia 19 listopada 2017 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju odbyła się „Wieczornica Patriotyczna" zorganizowana pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Firlej.

Wśród licznie przybyłych na to szczególne wydarzenie mieszkańców naszej gminy znaleźli się również Wójt Gminy Firlej Pan Sławomir Cieszko, Zastępca Wójta Pan Dariusz Firczuk, Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Toboła, ks. Kanonik Antoni Buczyński i wielu innych znamienitych gości.
Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, a potem wszyscy obecni z przyjemnością oglądali występy dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Uczestnicy spotkania chętnie śpiewali pieśni patriotyczne, które przygotowała i wykonywała schola Lumen działającą przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Firleju.
W występach patriotycznych tak ciepło przyjętych przez publiczność wystąpili: przedszkolaki z przedszkola Casper w Firleju i Woli Skromowskiej oraz uczniowie szkół z: Firleja, Przypisówki, Nowego Antonina i Woli Skromowskiej.
Na zakończenie spotkania, dziękując za udział oraz przygotowanie występujących młodych artystów, Wójt Gminy Firlej Pan Sławomir Cieszko wręczył dyrektorom szkół, przedszkoli oraz instytucji pamiątkowe podziękowania.
Wydarzenie, które zorganizowano w Gminie Firlej po raz drugi, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i z pewnością będzie kontynuowane w przyszłym roku.
W organizację Wieczornicy Patriotycznej zaangażowane były przedszkola i szkoły z terenu Gminy Firlej, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Samorządowy Zespół Administracyjny Szkół.