miniatura   27 sierpnia 2017 roku odbył się nad jeziorem Firlej marsz Nordic Walking, który zakończył trzecią edycję tej imprezy. Zbiórka licznie przybyłych uczestników odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Firleju.
Zawodnicy po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktorki z Klubu Aktywnych „ART- FIT”, wyruszyli w trasę prowadzącą uroczymi polnymi drogami i leśnymi duktami.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans liczący ok. 12 km przebiegający przez malownicze tereny gminy Firlej, a kończący się 3,5 km marszem po promenadzie nad pięknym jeziorem Firlej.
Po ponad dwugodzinnym marszu wszyscy biorący udział dotarli zmęczeni, ale uśmiechnięci, do mety gdzie na każdego czekał gorący posiłek, a także na podsumowanie kolejnej edycji pamiątkowe koszulki, czapki, saszetki oraz okolicznościowe dyplomy.
Marsz cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy, którzy obiecali, że za rok będą najliczniej reprezentowaną grupą startujących.
Organizatorem marszów Nordic Walking była Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” oraz Klub Aktywnych „ ART – FIT”, a pomocą służyli pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej oraz członkowie stowarzyszenia „ToMyRazem” z Firleja.
Wszystkich zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego w takiej formie, a w imieniu organizatorów zapraszamy do Firleja już za rok.