miniatura   Dla 142 uczniów Zespołu Szkół w Woli Skromowskiej 4 września o godzinie 10 zabrzmiał pierwszy dzwonek- rozpoczął się nowy rok szkolny

Do zgromadzonych w sali uczestników uroczystości: dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły, a także przybyłych gości przemawiał dyrektor placówki Paweł Dobek, zapewniając, że szkoła jest doskonale przygotowana na rozpoczęcie nauki i sprostanie wchodzącej w życie reformie edukacji, co między innymi jest wynikiem dobrej współpracy z organami samorządowymi. Swoje wystąpienie miał również wójt gminy, Sławomir Cieszko, który wraz z zastępcą Dariuszem Firczukiem i dyrektor SZASz w Firleju, panią Bogumiłą Bodziacką wziął udział w inauguracji roku. Po oficjalnych wystąpieniach uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Nowo wybudowany gmach szkolny pomieści bez problemów większą liczbę dzieci, w tym dwie klasy gimnazjum, klasy IV- VII, klasy II-III oraz oddział przedszkolny i oddział pięciolatków.