miniatura  

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Antoninie
(prowadzona przez stowarzyszenie)

Nowy Antonin 72
21-136 Firlej
Kom: 782540144
Tel : (81) 857 50 52
Faks: (81) 857 50 52
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: http://nowyantonin.blogspot.com

Pod taką nazwą nasza placówka funkcjonuje od 2005 roku, kiedy organem prowadzącym szkołę stało się Stowarzyszenie Oświatowo-Kulturalne na Rzecz Rozwoju Wsi Nowy i Stary Antonin, założone przez rodziców i nauczycieli.

           Szkoła mieści się w przekazanym na ten cel przez Wójta Gminy Firlej, odnowionym, piętrowym budynku, który otacza duża ilość zieleni. Obecnie w klasach I-VI oraz oddziale przedszkolnym uczy się 53 uczniów. Zajęcia z uczniami prowadzi 9 nauczycieli, dla których żaden uczeń nie jest anonimową postacią. O porządek dba 2 pracowników obsługi.

Od roku szkolnego 2017/18 szkoła będzie również organizowała proces dydaktyczno – wychowawczy w klasie VII.

Wszelkie działania prowadzone w naszej szkole mają na celu podniesienie jakości procesu nauczania i uczenia się, zaspokajanie potrzeb i zainteresowań ucznia, dokonanie zmian w motywacji uczniów do nauki i stworzenia przyjaznej atmosfery.

Szkoła współpracuje z rodzicami uczniów, którzy wspierają jej działania włączając się bardzo aktywnie w życie szkolne. I ten wypracowany od wielu lat jednolity front wychowawczy jest jednym z naszych największych osiągnięć.

W placówce realizowanych jest szereg różnego rodzaju projektów edukacyjnych, dzięki którym baza dydaktyczna szkoły staje się coraz bardziej bogatsza.