przypisowka   Prezes - Krzysztof Szymula

OSP w Przypisówce została założona w 1929 r. Sztandar otrzymała w 1979 r.

W latach 70 – tych oddany został do użytku nowo wybudowany budynek remizy , w którym znajdowało się pomieszczenie także na garaż. W 1984 r. jednostka otrzymała od Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Lubartowie samochód gaśniczy Star 25 wraz z motopompą. Samochód był wyposażony w zbiornik mieszczący 2500 l wody. Pojazd był użytkowany nieprzerwanie aż do 2007 r. , wówczas został przekazany do innej jednostki OSP. W 2007 r. jednostka OSP w Przypisówce otrzymała samochód gaśniczy IVECO MAGIRUS wyposażony w zbiornik mieszczący 2500 l wody i motopompę. W 2008 r. został wybudowany nowy garaż i przeprowadzono remont budynku remizy, wówczas wygospodarowano w nim pomieszczenie na kuchnię i po połączeniu dwóch sal powstała jedna duża. W chwili obecnej jednostka OSP liczy 59 druhów, w tym 50 czynnych i 9 honorowych.

 

Członkowie Zarządu OSP Przypisówka

Prezes - Krzysztof Szymula
Wiceprezes-naczelnik - Grzegorz Smolak
Wiceprezes - Andrzej Grzegorczyk
Wiceprezes - Henryk Madejski
Sekretarz - Tomasz Woliński
Skarbnik - Tomasz Sternik
Gospodarz - Jarosław Janczara