miniatura   Trwa akcja samorządu województwa przeciw ASF!

Mieszkańcy gmin zagrożonych wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF), którzy znajdą padłego dzika, nadal mogą zgłaszać się po nagrodę w wysokości 200 zł. Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o realizacji trzeciego etapu konkursu. Akcja potrwa do 30 listopada.

Akcja skierowana jest do osób fizycznych niebędących myśliwymi oraz pracownikami Służby Leśnej i obecnie obejmuje swoim zasięgiem teren 139 gmin.

Osoba, która znalazła na tym terenie padłego dzika (innego niż dzik zabity w wypadku komunikacyjnym), powinna:

• zgłosić ten fakt do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii, który poświadczy ten fakt na stosownym formularzu (załącznik nr 1);
  • złożyć uzupełniony o swoje dane formularz (będący jednocześnie wnioskiem o wypłatę nagrody) we właściwym urzędzie gminy. Do wniosku należy dołączyć podpisane oświadczenie (załącznik nr 2).
pdf iconPobierz Regulamin konkursu

pdf iconPobierz Wniosek

pdf iconPobierz Oświadczenie

pdf iconPobierz Wytyczne dotyczące postępowania z w przypadku znalezienia padłego dzika