tenis

miniatura   W Zamościu 27 stycznia 2018 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym w kategorii młodzieżowiec.

Wzięło w nim udział trzech zawodników z klubu Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kłos”: Maciej Krasucki, Radosław Drewienkowski i Adrian Stachyra. Zawody zakończyły się dużym sukcesem tenisistów z naszego klubu, którzy zdobyli sześć medali. W grze pojedynczej tytuł vice -mistrza lubelskiego zdobył Maciej Krasucki, a Radek Drewienkowski zdobył brązowy medal. W grze podwójnej Maciej Krasucki i Radek Drewienkowski wywalczyli 2 miejsce, a Adrian Stachyra wraz z Patrykiem Wieczorkiem z Sokoła Zwierzyniec zdobył brązowy medal. W grze mieszanej Maciej Krasucki grając z Dagmarą Baranowska MKS STS Lubartów zajęli 3 lokatę. Drużyna LUKS „Kłos” Wola Skromowska w składzie Maciej Krasucki, Radosław Drewienkowski, Adrian Stachyra wywalczyła 2 miejsce przegrywając w finale z zespołem STS Włodawa. Jest to bardzo duży sukces zawodników klubu z Woli Skromowskiej. Dodatkowo Maciej Krasucki wywalczył prawo do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które będą rozegrane w dniach 16-18 lutego w Jarosławiu.
Równocześnie w Zamościu odbywał się III WTK młodzików w tenisie stołowym. Wzięło w nim udział pięciu żaków ze Szkoły Podstawowej w Woli Skromowskiej. Byli to: Jan Bujek, Jakub Nicpoń, Kuba Obroślak, Mateusz Stawinoga i Dawid Czajka. Grając z przeciwnikami o rok lub dwa od siebie starszymi nie odnieśli znaczących sukcesów, ale nabyli nieodzownego doświadczenia turniejowego.
Opiekunem wszystkich zawodników LUKS ”Kłos” był p. Paweł Pawlas, a kierownikiem ekipy Prezes klubu Leon Filipek.